Jump to content
Geekforum.cz

EeRa

Moderátor
 • Posts

  284
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40

EeRa last won the day on September 3 2014

EeRa had the most liked content!

About EeRa

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

EeRa's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

173

Reputation

 1. Todle není problém AMD, ale problém výrobce chladiče. Problém je ale jen u chladičů, které se přidělávají na ty plastové svorky. Pokud se chladič přidělává na vlastní svorky, tak jde většinou otočit kamkoliv. Ty ho budeš hnát buď nahoru nebo dozadu (tam kde máš odsávací větrák). Konkrétní chladič, který je špatně navrhnut je například http://www.alza.cz/arctic-freezer-13-d200569.htm ten se dá u AMD otočit buď směrem dolů (grafická karta) nebo směrem nahoru (většinou zdroj), ..
 2. Zkontroluj jestli ten chladič pevně drží, pastu jsi tam nanesl tak jak se má? Opravdu tenoučká vrstva, co by se za nehet vešlo. Jinak ten chladič je na úrovni BOXu, na 125W Traktor bych si pořídil osvědčenou klasiku http://www.alfacomp....4007N0CD0AM188U Ehm... http://jpeg.cz/image...08/21/2cPFj.png V BIOSu bude nastavena ochrana, kdy se má počítač restartovat / vypnout. Edit -> V zátěži sáhni na chladič, jestli je opravdu horký, pokud bude vlažný, buď špatně sedí, nebo je v háji teplotní čidlo. Pokud je v háji čidlo, reklamuj desku nebo si pořiď novou. Popř. na vlastní nebezpečí vypni ochranu proti přehřátí v BIOSu.
 3. Ah už vidím, nevšiml jsem si, že je to napravo od obrázku Díky
 4. Jde tam nějak přepnout abych ty fotky viděl všechny a jen klikal na další? Nebo se musím pořád vracet zpět a otevírat fotku ručně? Nějak to tam nemůžu najít.
 5. http://www.videacesky.cz/skece/key-a-peele-cernosi-na-uteku
 6. G27X-7BBL-3T3Z-5XCG-JREX - Medal of Honor 3TLL-FTFB-SWK4-ZXQS-D4JE - Mirror's Edge Ostatní klíče nechávám volné, neboť tydle hry jsem přesně chtěl Tak přeju ostatním hodně štěstí a Jamirovi děkuji!
 7. http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/zrcadla-a-idioti
 8. Ještě bych rád dodal, že bude s největší pravděpodobností u desek s B75 nutnost flashnout BIOS na verzi 10.2 (u MSI) http://cz.msi.com/product/mb/B75A-G43.html#/?div=BIOS Záleží na tom, kdy byla deska vyrobena, ale většina těch levných bude zřejmě v základní verzi 10.0, která i3-3240 nepodporuje. Flashnutí BIOSu by mělo u této desky jít i bez procesoru.
 9. Za 5.107 Kč např. http://www.alfacomp....G011PF401188U01 - i3 je na většinu her naprosto dostatečná, stačí 3240 (připlácet 300 korun za 3250 a 100MHz+ je k ničemu). - 8GB RAM beru v dnešní době jako standard, žádná existující hra nikdy nepřesáhne 8GB.. - RAM by měly mít voltáž 1.5V, pokud nemají, tak podvoltovat, podtaktovat - u Intelu hrozí při 1.65V+ poškození paměťového řadiče. - Stojím si za tím, že CF/SLI není výhodnější než jedna výkonnější karta (za cenu těch dvou).. Spotřeba, micro-stuttering, ... (ale proti gustu). - Desku jsem vybral trochu lepší, lze ji použít i při případném budoucím upgrade na i5 / i7. - Chladič na CPU buď ten GELID, nebo Xigmatek Gaia (Gaia nebyla v alfacompu skladem), v horším případě by stačil i BOX. Pokud půjdeš do CF/SLI? tak rozhodně přitlačit na zdroji a vzít jeden z těchto - levnější http://www.alfacomp....140006000000WXU - trochu dražší http://www.alfacomp....400060000001QQS + na CF/SLI potřebuješ kvalitnější desku s 2x PCIe x16 Pokud půjdeš do jedné silnější karty, tak třeba - levnější http://www.alfacomp....14008O0V41NLU82 - levnější http://www.alfacomp....140006000000WXU - trochu dražší http://www.alfacomp....400060000001QQS Osobně bych tedy koupil jednu silnější kartu. K i3 bych jako limit viděl HD7850 nebo GTX660 bez Ti, výkonnější karty se budou flákat. Je možné, že by i3 zvládla i HD7870 nebo GTX760, ale to nevím jistě, mám za to, že výkonem je i3 přirovnatelná k Phenom II X4 965BE, který je právě jako stvořen k HD7850 a GTX660 bez Ti. Pokud bys měl další dotazy, stačí napsat. Možná se ti tu vyjádří ještě ostatní (Jamira, ntdrt) a vyberou ti komponenty lepší, dle svých názorů. V případě pochybností se můžeš zeptat i na největší Československé poradně http://pc.poradna.net/, kde se aktivně angažuji.
 10. Já mluvil o dotazu položeném do vyhledáče, podle které dostal odpověď. Apropo, co má společného se mnou, že on se ptal K čemu? Kdybych mu poslal odkaz, ve kterém je mnou uvedeno "Co je X", tak na nic nereaguji a pokorně uznám, že vyhledávaná odpověď, byla špatně vyhledávána. Nebyla, to jestli se tam ale odpověď nacházela nebo ne, už bylo na Raxumeho případné odpovědi, zda tam byla nebo ne. O X minut později jsi mu odpověděl, tudíž byla jeho otázka zodpovězena tak či onak
 11. Když se zeptám na to "Co je to X", tak se chci o té věci něco dozvědět a proto se po nebo s "Co" zeptám "K čemu". Takže "Co je to X" == "Co je to X" / "K čemu je X dobré" Když už něco o X vím, tak se většinou zeptám jen "K čemu by se dalo X použít?" Ale pořád je to otázka, kterou si každý vyloží jinak a je určená za účelem zjistit o X informace, které nevím / nemám úplné. Takže záleží jen a jen na tom, k čemu se dané "X" vztahuje a neshledávám nějak extra velký rozdíl mezi "Co je X" a "K čemu je X", neboť při obou otázkách se dozvídám o svém X informace. Btw. já jsem poslal pouze odkaz na google a nikde se neuvádělo, že by položená otázka byla "Co je X" nebo "K čemu je X". Po univerzální otázce zadané do vyhledávače byla odpověď - univerzální informace o X, které můžou, ale nemusí obsahovat informace po kterých tazatel prahnul. To zda tam byly, záleželo už jen na dovednostech hledání tazatele. Flame ftw!
 12. Vysvětlil jsem ji to takže cena zůstává na 11k
×
×
 • Create New...