Jump to content
Geekforum.cz

Xmat

Uživatel
 • Posts

  248
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by Xmat

 1. Jo no začínal jsem na 9900 a už čekám 2 hodiny.
 2. My jsme za Hordu na Mograine. Škoda, že se nepotkáme. Ale aspoň můžem na geekforum sem tam hodit nějaký screen z naší journey
 3. Hele jasny. Ja taky nejsem ten kdo vybira realm, takže uvidíme, kde skončime. Mne je to celkem jedno. Možná že na RP.
 4. Guildu určitě zakládat nebudeme, ale já asi nechci do čs guildy. Uvidíme...
 5. Asi se potkáme na Horde na Gehennasu. Je nás taky celkem dost.
 6. Tak to je takový argument... Jakože nemá, ale pokud chce, může si ho založit. Ke klasické registraci taky potřebuješ email a jo, jsou lidi, co nemají ani email. Pokud nemá facebook 1% lidí, tak to pro nás asi není problém. To už spíš chápu to, že se někdo přes facebook prostě registrovat nechce.
 7. Ale jo, to je docela validní argument. Mě to třeba nevadí (ostatně můj FB account lze vygooglit podle jména, emailu a tak, takže ho stejnak může znát i kdejaký web). Ale chápu, že to může někomu vadit.
 8. Tenhle požadavek už mělo hodně lidí, už pracujem na jiných možnostech přihlášení. Jen se zeptám - proč vám vadí přihlášení přes fb? Nemáte facebook nebo ho prostě nechcete používat pro přihlašování na webech? A pokud nechcete, tak proč? Dík
 9. Ahoj! Je to asi týden co jsme do ostrého testování spustili projekt, který jsme vytvářeli s kamarádem přes prázdniny. Jedná se o web pro všechny blogery a jejich čtenáře. Zjednodušeně by se dalo říct, že jde o katalog blogů, ale radši tomu říkáme platforma pro setkávání blogerů. Zní to líp. Lidé tam mají možnost přidávat své blogy, odkazy na nové články, vzájemně se hodnotit, komentovat... http://blogr.cz Jestli máte blog, rádi vás uvítáme v naší databázi. Ale podstatnější důvod proč to sem píšu - budu rád za jakékoliv připomínky, nápady, kritiku. Podle naší rešerše a dosavadního zájmu je blogování stále aktuální téma a tenhle web by mohl mít relativní úspěch. Akorát to nesmíme zvorat. ;-) Tak pěkný zbytek dne, Matěj
 10. Xmat

  World of Tanks

  Já si třeba zas nezvykl na War Thunder. Je to spíš o zvyku než o kvalitě/nekvalitě enginu. Něco jako LoL vs dota2
 11. Xmat

  World of Tanks

  Asi se k tomu vrátím a zkusím si české tanky. Tak mě můžete přidat do klanu. :-) Xmatczech
 12. Xmat

  Password manager

  Tak já se nikde na forech atp. neregistruji údajema, u kterých by mi vadilo zneužití. Pro FB, google, mail, steam atp. mám unikátní hesla a jména. Postnul jsem to sem spíše jako zajímavost, zvlášť když jde o LogMeIn, což je firma s poměrně dost špatnou pověstí. U většiny ostatních prodejů to není tak extrémní rozdíl mezi předchozím a následným majitelem služby.
 13. Xmat

  Password manager

  http://www.lupa.cz/clanky/lastpass-koupeny-firmou-logmein-pro-uzivatele-spatna-zprava/
 14. Já mám w10, kromě obligátního bugu s nabídkou start a vyhledáváním běží spolehlivě. http://home.bt.com/tech-gadgets/computing/has-your-windows-10-start-menu-stopped-working-here-are-four-ways-to-fix-it-11364000314532
 15. Bohužel nemaj vlastní USB bluetooth přijímač, takže bych musel pořizovat bluetooth přijímač a nějak se patlat s párováním. To se mi uplně nechce.
 16. Díky za tip. A jak je to kvalitní mikrofon? Nestěžují si tvoji spoluhráči na šum nebo jiný hluk?
 17. Ahoj, už nějakou dobu koukám na netu po bezdrátových sluchátkách s mikrofonem. Konkrétně je potřebuju do postele na hraní na telce, kdy si u toho třeba s někym povídám nebo hrajem mulťas. Ať hledám jak hledám, nenarazil jsem na cenově rozumná sluchátka, která by splňovala následující parametry. Kdyby někdo věděl, budu rád za každé doporučení! Bezdrátová s vlastním akumulátorem (nabíjení přes micro usb nebo vlastní stojan), dosah pár metrů S mikrofonem Přes uši nebo na uši (nikoliv do uší) Které rozumně vydrží na jedno nabití herní den/večer (teda 8+ hodin) Cenově do 1500,- Mám jednoho jediného kandidáta: https://www.alza.cz/defender-freemotion-hn-b085-d2898332.htm Dík a mějte se :-)
 18. Xmat

  WiFi router

  Pořádné enterprise AP by to zvládlo při správném nastavení hravě, ale to je mimo tvé finanční limity. Řešením je výše zmíněný repeater, ale to je prasárna. Hnát to přes dva repeatery vážně nedoporučuji. Směrová anténa uvnitř domu je blbost, směrovky mají obvykle velký výkon jedním směrem, ale neproperou se zdí. Z výchozí místnosti by se ti tak stalo vlnové akvárium. Já osobně bych protáhl drát podél jižní zdi a do velké místnosti hodil klidně nějaké levné AP. A jak psal Glararan, ujisti se, že pracuješ na nekonkurenčních kanálech. Malé AP mají obvykle management kanálů dost omezený, ale automatická správa kanálů většinou pracuje dobře.
 19. Ten topic je dobrej. :-D Vzhledem k tomu, že jsem v kontaktu s šíleným kvantem lidí z různých koutů republiky mám dost často narážky na vidláky, ale obvykle myšlené v legraci a úplně stejně vážně, jako oni naráží na nás, Pražáky. Pracovní dobu mám volnou, takže si chodím do práce v deset, domů jdu klidně ve tři, ale pak si k práci sednu třeba v osm večer a mezi hrama Hearthstonu dělám třeba do půlnoci. Prostě podle nálady. A obecně mě nějak nesere, kdo je kdy v práci. Vždyť se vždycky dá přizpůsobit a upravit si program tak, abych se dostal tam, kam potřebuju. Však brzké vstávání člověka pro jednou nezabije, když má dojít na nějakou schůzku nebo si chce koupit čerstvý rohlíky. :-) A co se týče lidí, obecně mám mnohem více kamarádů z vesnic a menších měst a mám je mnohem radši, než kamarády z Prahy. Jediný rozdíl, který pozoruju mezi chováním pražáků (resp. ostatních lidí z velkých měst) a "vidláků" je na silnicích, na kterých trávím díky svým koníčkům velký množství času. Měšťáci jezdí svižně, umí pouštět, zase občas se chovaj jak svině a předjíždí zbytečně, aby na příští červený skončili stejně před váma. Obvykle ale umí jezdit a nevytváří nebezpečné situace. "Vidláci" se na silnicích chovaj jak kdyby jim patřila. Neumí uhnout, pustit, nebezpečně předjíždí. 90% nebezpečných situací jsem zažil s jiným autem než s Ačkem. Což už je trošku OT. :-D A jo Wlade, s lidma z Brna, to je velká jazyková bariéra. :-D
 20. Xmat

  Klikátor

  To, že je to podvodem je docela snadno detekovatelný... protože to loguje rozestupy mezi kliknutíma. Pokud jsou podezřele krátký, nebo vůbec žádný kliknutí nebyly, tak by se to mohlo i automaticky mazat. Ale byl jsem na to línej.
 21. Já určitě nedorazim, 22. mám státnice.
 22. Xmat

  Klikátor

  Tak kdo mne překoná? :-) http://klikator.cz/
 23. Taky záleží co budeš dělat. Pokud nebudeš ryze technik, ale spíše vedoucí, je pak lepší mít "o něco lepší" přehled o všem, než umět něco na 100%.
 24. Kdo říká, že okolo musí být bílo? Jen ti říkám zcela objektivně, šablona která má text roztažený přes celou obrazovku, má nulovou hodnotu.
 25. 1. Málo tučný text na rušivém pozadí je zkrátka věc, která by se neměla používat. Pokud chceš, aby ten text někdo četl. 3. Logo je mimo dosah návštěvníka. Do levého horního rohu se nikdo nekouká, zvláště při velkých rozlišeních. Logo by mělo být v tomto zarovnané k levému kraji contentboxu, který by neměl být širší než 1000px (resp. 1024), příp. při nejhorším 1200. Pokud je web širší, snižuje to čitelnost. Představ si, že čteš knihu ve formátu A4 nebo ještě větší, psanou písmem o velikosti 11-12. Velice nepohodlné. Toto je důvod, proč jsou třeba noviny nebo časopisy děleny na sloupky, např. tři sloupce na jedné straně. 5. Nebo prostě přidej javascript, který ti to odscrolluje ještě o pár pixelů níže.
×
×
 • Create New...