Jump to content
Geekforum.cz

[SW Zajímavost #4] Byla nalezena další dvě zranitelná místa v Javě


Recommended Posts

Možná si už myslíte, že si z vás děláme srandu. Celá situace bohužel vypadá jako špatný tip. Jen v únoru stihl Oracle vydat dvě záplaty pro svou Javu. První aktualizace byla neplánovaná a reagovala na čerstvé útoky, které zneužívaly dosud neodhalená slabá místa v zabezpečení. S problémy s nálepkou „kritické“ se vypořádala rovněž nadcházející aktualizace, jež byla v plánu vývojářů. Aby toho nebylo málo, na samém konci února jsme se doslechli o dalších slabých místech, která potenciálně ohrožují každý počítač s Javou.

 

Tip: Firefox patrně zablokuje zásuvné moduly, s výjimkou aktuálního Flash Playeru

 

Žádná záplata v tomto měsíci rozhodně nevyjde, ale nebude zřejmě trvat dlouho, než k tomu skutečně dojde. Poslední zprávy hovoří o celkem dvou zranitelných místech. Polští výzkumníci již v minulosti objevili pár problémů souvisejících s Javou, vlastně jejich počet přesáhl padesát, a nyní jsou na stopě dalším. Díry prozatím nebyly Oraclem potvrzeny, firma zprávu momentálně prošetřuje. Mozilla již nicméně zásuvný modul Java 7 Update 15 ve Firefoxu zablokovala, toho jsem si všiml včera.

 

Nadále doporučujeme, abyste Javu ze svého počítače odebrali, pokud ji nevyžaduje nějaká aplikace, nebo webová stránka. Přečtete si také naše tipy pro zabezpečení Javy. Pokud se jí nemůžete zbavit úplně, můžete aspoň učinit pár kroků k lepší ochraně počítače.

 

java_zablokovana_firefox.png

 

Zdroj: http://cnews.cz/

Autor: Petr Urban

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...