Jump to content
Geekforum.cz

Garmin Fenix 7: recenze nejnovější řady sportovních hodinek


Aleš Rohlík
 Share

Recommended Posts

To, že je Garmin lídrem na trhu sportovních hodinek, je již dobře známým faktem. Není proto divu, že nejnovější řada tohoto výrobce, která nese označení Fenix 7 a která se na trhu objevila v lednu 2022, opět posunula smart technologie i možnosti nositelné elektroniky na zcela jinou úroveň. Na jaké funkce se mohou uživatelé těšit?

Již samozřejmou součástí výbavy hodinek Garmin je podpora map, GPS, hudební přehrávač či bezkontaktní platby Garmin Pay. Hlavní novinkou je duální ovládání pomocí 5 tlačítek a dotykového displeje, což výrazně usnadňuje práci s hodinkami, zejména pak s mapami. Druhou vychytávkou, která jistě přitáhne spoustu nových uživatelů, je mnohem delší výdrž baterie. Naprosto bezkonkurenční hodnoty mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti – v nejnáročnějším režimu GPS zvládne největší model se solárním dobíjením Fenix 7X Solar až 122 hodin provozu bez dobíjení. K takovým hodnotám se dosud žádný model ani nepřiblížil. 

Dámy, ale i pány, kteří chytré hodinky nosí na sport i do práce, potěší elegantnější design. Na lunetě už nejsou vidět žádné šroubky, díky čemuž působí uceleně a hladce. Vybrané modely dále disponují integrovanou svítilnou, solárním dobíjením nebo Multi-band GPS. Zákazníci si navíc mohou vybrat ze 3 velikostí displeje i šířek řemínku dle velikosti zápěstí či osobních preferencí. Na své si tak přijde opravdu každý.

Garmin své fanoušky nechal opravdu dlouho čekat a Fenix 7 představil po více než dva a půl letech. Tato generace smart hodinek proto opravdu skokově předčí svého předchůdce, tedy Garmin Fenix 6, o konkurenci jiných značek nemluvě. „Sedmičky“ jsou jednoduše splněným snem každého sportovce a svoji vlastní zkušenost s nimi jsem shrnul v podrobné recenzi hodinek Garmin Fenix 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...