Jump to content
Geekforum.cz

Aleš Rohlík

Uživatel
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.pulsmetry.cz/

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Aleš Rohlík's Achievements

 1. To, že je Garmin lídrem na trhu sportovních hodinek, je již dobře známým faktem. Není proto divu, že nejnovější řada tohoto výrobce, která nese označení Fenix 7 a která se na trhu objevila v lednu 2022, opět posunula smart technologie i možnosti nositelné elektroniky na zcela jinou úroveň. Na jaké funkce se mohou uživatelé těšit? Již samozřejmou součástí výbavy hodinek Garmin je podpora map, GPS, hudební přehrávač či bezkontaktní platby Garmin Pay. Hlavní novinkou je duální ovládání pomocí 5 tlačítek a dotykového displeje, což výrazně usnadňuje práci s hodinkami, zejména pak s mapami. Druhou vychytávkou, která jistě přitáhne spoustu nových uživatelů, je mnohem delší výdrž baterie. Naprosto bezkonkurenční hodnoty mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti – v nejnáročnějším režimu GPS zvládne největší model se solárním dobíjením Fenix 7X Solar až 122 hodin provozu bez dobíjení. K takovým hodnotám se dosud žádný model ani nepřiblížil. Dámy, ale i pány, kteří chytré hodinky nosí na sport i do práce, potěší elegantnější design. Na lunetě už nejsou vidět žádné šroubky, díky čemuž působí uceleně a hladce. Vybrané modely dále disponují integrovanou svítilnou, solárním dobíjením nebo Multi-band GPS. Zákazníci si navíc mohou vybrat ze 3 velikostí displeje i šířek řemínku dle velikosti zápěstí či osobních preferencí. Na své si tak přijde opravdu každý. Garmin své fanoušky nechal opravdu dlouho čekat a Fenix 7 představil po více než dva a půl letech. Tato generace smart hodinek proto opravdu skokově předčí svého předchůdce, tedy Garmin Fenix 6, o konkurenci jiných značek nemluvě. „Sedmičky“ jsou jednoduše splněným snem každého sportovce a svoji vlastní zkušenost s nimi jsem shrnul v podrobné recenzi hodinek Garmin Fenix 7.
 2. Geocaching asi není třeba milovníkům dobrodružství představovat. Propadli jste taky této celosvětové hře, která v sobě snoubí vzrušující hledání pokladů a objevování skrytých zákoutí v přírodě i ve městě? Není divu – jde o perfektní kombinaci sportu, pobytu na čerstvém vzduchu, soutěžení a turistiky. A to vše navíc zcela zdarma. Jak jistě víte, jednotlivé skrýše, které ukrývají drobné poklady, jsou lokalizovány pomocí GPS. Abyste získali přístup k údajům o umístění kešek v okolí, musíte se registrovat na stránkách www.geocaching.com. No a zde také můžete sdílet své úspěchy a nadšení z nových objevů s dalšími hledači pokladů. Kvalitní GPS je tedy pro hledání kešek zcela klíčová. Jelikož se geocaching těší stále větší oblibě napříč celým světem, reakce technologických firem nenechala na sebe dlouho čekat. Známý výrobce smart elektroniky Garmin přišel hned s několika modely outdoorových navigací, které kromě spousty jiných funkcí podporují i geocaching. Například s navigací Garmin eTrex nebo Garmin GPSMAP 64X Pro si můžete stáhnout ze serveru Geocaching.com do interní paměti přesné lokality až 2 milionů kešek. Kromě jejich umístění budete mít přímo v navigaci k dispozici i informace o terénu a další rady a tipy od zkušených hledačů. Navigace Garmin Oregon 750 Pro disponuje dokonce vestavěným propojením se serverem Geocaching.com, díky čemuž se mapa kešek neustále aktualizuje a hledání je ještě snadnější. Tuto funkci najdete i u modelu Garmin GPSMAP 66S Pro. Kešky můžete hledat samozřejmě i s chytrým telefonem nebo hodinkami, podmínkou je ale kvalitní a přesná GPS – při hledání pečlivě schovaných malých krabiček se totiž každý metr počítá. Na odlehlých místech ale s kvalitním signálem nepočítejte, hledání s telefonem je tedy vhodné spíše ve městě. Na závěr jedno důležité doporučení – geocaching je vysoce návyková hra, nenechte se ní strhnout a kešky vybírejte s ohledem na jejich náročnost a vaše zkušenosti. Bezpečnost je vždy na prvním místě. Lovu zdar!
 3. O smart hodinkách se toho napsalo už hodně a řada prodejců vám ochotně nabídne nějaký předražený model, aniž by se zajímali o vaše požadavky. Žádný univerzální TOP model pro všechny ale neexistuje. Na co se při výběru zaměřit? Účel: Chcete se pouze motivovat ke každodennímu pohybu, anebo hledáte sporttester, který zastane funkci osobního trenéra? Aktivity: Jaké sporty chcete měřit? Pokud střídáte více sportů, vyberte si model, který nabízí odpovídající sportovní profily. Ovládání a odolnost: Podle aktivit si vyberte i způsob ovládání (tlačítka jsou pro aktivní sportovce rozhodně pohodlnější než dotykový displej), výdrž baterie a odolnost či vodotěsnost (v terénu jistě oceníte robustnější modely). GPS: Integrovaná navigace je naprosto nezbytná pro správné zaznamenání aktivity a lepší orientaci. Samostatnou kapitolou jsou pak různé doplňkové funkce. Dnes již chytré sportovní hodinky toho umí opravdu hodně, lídrem ve vývoji je přitom jednoznačně Garmin. Například chytré outdoor hodinky s GPS Garmin Tactix Delta Pro Solar Sapphire jsou skutečná lahůdka pro náročné. Kromě samozřejmé výbavy v podobě bezkontaktních plateb Garmin Pay, solárního nabíjení a vestavěného hudebního přehrávače nabízí tento model speciální taktické funkce, podporu systémů pro noční vidění, funkci Jumpmaster pro seskoky z výšek a mnoho dalšího. S těmito hodinkami není nic nemožné a využijete je i v extrémních podmínkách. V kombinaci s externím snímačem tepové frekvence vám tyto hodinky poskytnou naprosto přesné měření výkonu. Pro lovce a střelce je pak určena edice Ballistics, doplněná softwarem pro výpočet přesného míření. Pro méně náročné sportovce je ideální volbou Garmin Forerunner 55 s bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. Aplikace v hodinkách vám dokáže na základě vašich výkonů vypracovat tréninkový plán na míru a předpovídat výsledky. Nenechte se ovlivnit reklamou. Nejlepší chytré hodinky jsou jednoduše ty, které odpovídají vašim individuálním požadavkům.
×
×
 • Create New...