Jump to content
Geekforum.cz

Chytré hodinky (nejen) na sport


Aleš Rohlík
 Share

Recommended Posts

O smart hodinkách se toho napsalo už hodně a řada prodejců vám ochotně nabídne nějaký předražený model, aniž by se zajímali o vaše požadavky. Žádný univerzální TOP model pro všechny ale neexistuje. Na co se při výběru zaměřit?

  • Účel: Chcete se pouze motivovat ke každodennímu pohybu, anebo hledáte sporttester, který zastane funkci osobního trenéra?
  • Aktivity: Jaké sporty chcete měřit? Pokud střídáte více sportů, vyberte si model, který nabízí odpovídající sportovní profily.  
  • Ovládání a odolnost: Podle aktivit si vyberte i způsob ovládání (tlačítka jsou pro aktivní sportovce rozhodně pohodlnější než dotykový displej), výdrž baterie a odolnost či vodotěsnost (v terénu jistě oceníte robustnější modely).
  • GPS: Integrovaná navigace je naprosto nezbytná pro správné zaznamenání aktivity a lepší orientaci.

Samostatnou kapitolou jsou pak různé doplňkové funkce. Dnes již chytré sportovní hodinky toho umí opravdu hodně, lídrem ve vývoji je přitom jednoznačně Garmin.

Například chytré outdoor hodinky s GPS Garmin Tactix Delta Pro Solar Sapphire jsou skutečná lahůdka pro náročné. Kromě samozřejmé výbavy v podobě bezkontaktních plateb Garmin Pay, solárního nabíjení a vestavěného hudebního přehrávače nabízí tento model speciální taktické funkce, podporu systémů pro noční vidění, funkci Jumpmaster pro seskoky z výšek a mnoho dalšího. S těmito hodinkami není nic nemožné a využijete je i v extrémních podmínkách. V kombinaci s externím snímačem tepové frekvence vám tyto hodinky poskytnou naprosto přesné měření výkonu. Pro lovce a střelce je pak určena edice Ballistics, doplněná softwarem pro výpočet přesného míření.

Pro méně náročné sportovce je ideální volbou Garmin Forerunner 55 s bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. Aplikace v hodinkách vám dokáže na základě vašich výkonů vypracovat tréninkový plán na míru a předpovídat výsledky.

Nenechte se ovlivnit reklamou. Nejlepší chytré hodinky jsou jednoduše ty, které odpovídají vašim individuálním požadavkům.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...