Jump to content
Geekforum.cz

Jak funguje chytrá pergola


Lukáš Mičo
 Share

Recommended Posts

Chytrou domácnost zná asi každý – díky moderním technologiím lze automatizovaně nebo vzdáleně regulovat topení, ventilaci, zabezpečení, ale i domácí spotřebiče a mnoho dalšího. Slyšeli jste ale někdy o chytré zahradní pergole?

Ano, i na zahradě či terase vám technologie přijdou vhod. Mohou chránit váš majetek před krádeží či znehodnocením vlivem počasí, poskytnout vám maximální tepelný a světelný komfort atd. Chytrá bioklimatická pergola PLACEO od českého výrobce ALARIS plní hned několik funkcí najednou.

Samozřejmostí je stínění, zastřešení a ventilace, které lze díky pohyblivým střešním lamelám, integrovanému motoru, řídicí jednotce a dálkovému ovládání snadno regulovat z pohodlí zahradního křesla. Lamely je možné polohovat v rozmezí od 0° do 140°. Pergola tak může být zcela uzavřena, zcela otevřena nebo pouze pootevřena pro lepší cirkulaci vzduchu. K pergole PLACEO lze navíc objednat i čidla, která zajistí, že se v případě nepříznivého počasí střecha automaticky uzavře. Váš majetek tak bude vždy chráněn před deštěm.
Pergola může mít také integrované LED osvětlení nebo vyhřívání, které se rovněž ovládá dálkově. Na ovladači si můžete zvolit intenzitu a barvu světla a intenzitu vytápění. Dálkově lze ovládat i boční rolety na pergole.

Jelikož je pergola PLACEO vyrobena z pevné hliníkové slitiny a nerezu, bude vám sloužit desítky let bez nutnosti údržby, přitom si zachová svůj původní elegantní vzhled. Hliníková pergola bez problémů zvládne i velké zatížení sněhem a je odolná proti větru až do 150 km/hod.

No a aby toho nebylo málo, moderní pergola PLACEO má i vlastní aplikaci – v rozšířené realitě si můžete přímo na chytrém telefonu nebo tabletu prohlédnout, jak by pergola vypadala u vašeho domu a vybrat si tu správnou.

Chytré funkce, vytříbený design a komfort bioklimatických pergol PLACEO uspokojí i náročného uživatele. Jde o bezpochyby nejmodernější způsob zastřešení terasy. Pokud i vy toužíte po opravdu chytré domácnosti, nezapomínejte proto ani na zahradu – i tady vám chytré technologie mohou přinést řadu benefitů.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...