Jump to content
Geekforum.cz

Wolf Officious


Wolf Officious
 Share

Recommended Posts

Zdarec.

 

Jsem Wolf Officious, Wlk Wlezley, Ladislav Alexa. (Wlezley SimSoft)

Asi mě znáte z fora WoWResource a máte mě za debila, občas i právem. :)

Chtěl jsem v kostce popsat svůj život a zjitil jsem, že to není tak jednoduché.

Napíšu tedy co jsem zažil, jak se můj život v IT vyvíjel a možná zabřednu i do bažin indisktrétností.

 

1995-1996 (věk 7-8 let) - Začínal jsem na starém barevném notebooku ALR [email protected] Jeho baterie měla 24 článků a zabírala skoro dvě třetiny notebooku. Jeho zdroj měl 60 watt a pevný disk 256 MB; RAM 16MB. Přes externí ZIP mechaniku (diskety s kapacitou cca 100MB) jsem na to nainstaloval Win95A. Předtím jsem normálně jel na Win 3.11 (s podporou sítě), který se instaloval z deseti floppy disket (FDD, 1.44MB).

 

1997-1999 (věk 9-11) - Vrhnul jsem se na programování. Tenkrát jsem neměl internet, tak jsem měl jenom to, co mi přinesl bratranec Michal Žák z fakulty. Taky jsem měl od něj první CD-ROM mechaniku, kterou mi dal k vánocům (ikdyž byla použitá, nevadilo mi to). Psal jsem v jazyku Basic a většinou šlo jenom o takový pokusy. Ale naučil jsem se to psát dobře a dodržovat syntax. Tam jsem se naučil, co to vlastně syntaxe je a jak je důležité jí dodržovat. Přešel jsem na Win98 (nelíbil se mi, jako každá změna OS). Ale jak přišel ten "nový" Windows (98), uchvátil mne jazyk HTML a myslel jsem si tehdy, že tohle jednou položí celý svět. Možná jsem měl i pravdu. Něco se ve mne zlomilo a začal jsem víc uvažovat nad sítí a tím, jak to vlastně "frčí". Měl jsem první dial-up připojení k intrenetu přes "volny". jel jsem pouze o víkendech - nejlevnější připojení.

 

2000-2005 (věk 12-17) - Začínám programovat v jazyce PASCAL (Turbo Pascal od Borlandu) a zkouším první síťové aplikace. To je můj důležitý životní záchytný bod. Otevřel se mi svět zcela jiné struktury a stylu programování. Byl jsem nadšený syntaxí, najednou bylo vše tak jasné. Kdybych měl Pascal srovnat s Basicem, je to jako že Basic programujete za zamlženým sklem někde v koupelně na záchodě; zatímco Pascal se otevře jako když rozlousknete kokos na pláži Havany. Hodně jsem si s tím jazykem užil. Učil jsem se používat nové rozhraní, zkoumal jsem vstupy a výstupy... Zlatá doba. Pak přišel Windows XP. Tenkrát jsem na něj hodně nadával (nešli mi na něm starý DOS programy ani hry!). Pak jsem si zvyknul i na to, že mi na tom ten TurboPascal nejede. Musel jsem se přizpůsobit. Čtěte dál.

 

2006-2008 (věk 18-20) - Seknul jsem se školou, měl jsem našetřeno několik desítek tisíc. Koupil jsem si svoje první auto. Šel jsem makat do továrny, která vyrábí klimatizace na Borských Polích v Plzni. Moje zručnost mi zajistila pracovní pozici páječe "na-tvrdo", získal jsem svářečské oprávnění pro svařování mědi autogenem. 8 měsíců jsem měl programátorskou pauzu. Nakonec jsem si koupil v létě 2006 můj vlastní první notebook (Asus A6000U - verze B093). Když jsem koncem roku 2006 byl bez práce (pájení sucks!), začal jsem dělat hlídače ve fakutní nemocnici v Plzni na Borech. Na noční směny jsem si bral notebook do práce a objevil jsem kouzlo programování v C/C++. Začal jsem se to učit, chytlo mě to víc, než předchozí dva programovací jazyky. Na programujte.com jsem udělal všechny kurzy a úkoly bez chyby. Pak jsem se po tom pídil víc, nechal jsem si domů zřídit internet (tehdy UPC)... Objevil jsem sílu google (přelom let 2006 až 2007). Od roku 2007 mám google jako domovskou stránku. Učil jsem se víc a víc, napsal jsem za tu dobu stovky prográmků, které mě naučili porozumět logice.

 

2009-2011 (věk 21-23) - Kamarád z Liberce mě přivedl na hru WoW a po sléze jsem se dostal i na WoWResource.EU, které se zabývá emulací WoW a (náhoda jak prase) ty emuátory se píšou v jazyce C/C++. Tuhle dobu mám rád. Programování oprav/úprav pro tyto emulátory mě naučilo daleko víc, než jsem se naučil za celou tu dobu, kterou jsem vám tu popsal. Také jsem se naučil strašně moc z MySQL. V této době (2009) jsem taky začal zkoumat PHP víc do hloubky; k mému úžasu to bylo skoro stejné jako céčko a líbí se mi to do dnes. Za těch několik let "emulátorství" jsem tomu porozuměl natolik, že mi nedělá problém upravit si emulátor k obrazu svému. Jen mně mrzí, že ostatní tohle umění neovládají a občas ho i nechápou a arogantně přehlížejí mojí znalost (že ano, bobisu?). Cítil jsem "tlak", který mně vyhnal z "ráje", podobně jako když Bůh vyhnal Adama s Evou z panenské zahrady. Je to škoda.

 

2012 (věk 24) - Vykašlal jsem se na WS, přestal jsem být vidět. Založil jsem si vlastní forum a web WLEZLEY.EU (už před odchodem - září 2011) kde mám vlastní prostor. Horně lidem se to nelíbilo a myslím že tím komplexem trpí do dnes. Je mi líto, jestli jsem někoho z Vás zklamal, ale muselo se to stát. Neměl jsem zájem o troly z WS. Byl to humus. Sice tam bylo několik adminů dokonce, ale nikdo nic nedělal. To je takový to "tonoucí se stébla chytá". Já jsem tenkrát utekl abych se neutopil. Ale teď jsem tam zpět, jako moderátor (v podsatě mě tam chtěli ako MODa, já tomu foru ale dlužím taky nějakou službu - cítil jsem povinost).

 

2013 (věk 25) - Neřešme minulost, jsem prostě moderátor na WS a fertig. Chci aby se z tý divočiny stala zase přirozená fauna. Ostatní to vnímají jako zradu (žejo, Bobisu?), ale mám vás všechny pořád rád (a tebe nejvíc, Bobisu). Jenom nesmíte nosit bradu moc nahoře. :)

Jinak, co teď vlastně programuju, v čem a jak to probíhá. Mám hodně soukromých zakázek v tuhle chvíli; dělám primárně optimalizované aplikace pro desktop na Windows (W2K, WinXP, Vista, W2k3, Win7, W2k8, Win8), píšu dynamické i statické knihovny (DLL, LIB), dělám i multiplatformní socket komunikaci (klient windows <-> server linux), moje hlavní zaměření v tuhle chvíli je Data Minig. Umím to, mám reference u Wladasse, Cloua, Agilly a mnoha dalších. Web taky spáchám, udělal jsem několik systémů o kterých nesmím mluvit. ;)

 

Mějte se jak chcete a kdyžtak se vyjádřete. Ptejte se na cokoliv, a bobisu je největí troll, a uznávám ho.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...