Jump to content
Geekforum.cz

Vlastní platební brána v PHP


Kubjena
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

po dlouhé době vám přináším další tutoriál zaměřený na webové mikro-platby. Zkusíme si vytvořit vlastní platební bránu pro příjem debetních, kreditních a předplacených karet od různých poskytovatelů. Celý systém bude postaven na PHP, HTML a jednoduchém JS.

V prvotní řadě si musíme vybrat poskytovatele našeho řešení. V našem případě to bude služba Stripe, která je stavěná přímo pro vývojáře a má velmi bohatou dokumentaci viz. https://stripe.com/docs/. Abysme mohli platební karty přijímat musíme se registrovat na www.stripe.com, kde si založíme obchodnický účet.

Nyní si vytvoříme složku do, které si budeme ukládat veškerý kód. Jméno si můžete vymyslet, je zcela ve vaší roli. Pokud máme složku vytvořenou vytvoříme si v ní soubor index.html. Tento soubor si otevřeme v našem oblíbeném IDE a vložíme do něj následující kód:

 

Paste: m8zv29z35lc

 

Teď si rozbereme co nám vlastně tento script definuje. Na začátku máme párové tagy <form></form>, ty nám označují form. Zároveň je zde deklarovaný action, který směruje na soubor zpracuj.php, který bude zpracovávat platbu. Tento soubor si vytvoříme za chvíli. Další řádek nám importuje do webové stránky JS knihovnu Stripu a také design tlačítka. Ohledně tlačítek navšťivte stránku: https://stripe.com/docs/checkout#integration-custom. Zde se dozvíte mnohem více.

Další řádek je tzv. data-key, je to velmi důležitý údaj. Data-key si můžete vygenerovat v administraci vašeho účtu. Dostanete řetězec znaků, který zde vložíte. Tento řetěžec identifikuje váš účet a vaši stránku.

Data-name je nadpis vašeho formuláře pro zadání karty. Většinou je to název internetového obchodu apod. Následně zde máme data-descripton což je jednoduše podnapisek, neboli popis vašeho obchodu/zboží. A jako poslední si zde můžeme importovat ikonku zboží ve velikosti 128x128 px.

Nyní si tedy náš soubor zavřeme a vytvoříme si soubor s názvem zpracuj.php. Tento soubor jak už jsem se výše zmiňoval, se bude starat o zpracování platební karty. Soubor si opět otevřeme v našem oblíbeném IDE. A vložíme do něj tento kód:

Paste: 6x9ib2ey5ag4

První řádek tedy Stripe::setApiKey je specální API klíč, který si stejně jako data-key musíte vygenerovat v administraci Stripe a vložit ho sem. Na dalším řádku si pomocí POST-u vezme náš script informace o platební karty. Následuje řetěžec událostí, které nám definují údaje o platbě. Amount nám údává cenu, cenu vždy uvádějte v centech! Curreny je měna, pozor pokud chcete změnit měnu musíte ji změnit i v administraci jinak vám to nepůjde. Card je vlastně políčko s údaji v proměné token. A descripton je popis platby, který si můžete definovat.

Toť vše, script je zcela funkční a můžete ho začít využívat. Snad závěřem doplním, že Stripe si účtuje poplatek 2.9% + 30 centů. Ale svou API dokumentací se vyrovná jiným levnějšm službám. Názory na návod pište do komentářů.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...