Jump to content
Geekforum.cz

[Všeobecná Novinka #2] Geeci plačte, Alfacomp byl odkoupen TSBohemií!


Recommended Posts

Ano je to tak. Společnost zahrnující T.S.Bohemia odkoupila Alfacomp a téměř ihned upravila ceny produktů na úroveň T.S.Bohemia.

 

Nezbývá jen doufat, že změny nebudou nijak razantní, jak se píše i v následujícím článku. Neboť alespoň u mě byl Alfacomp jedním z nejlepších e-shopů, na kterém najdu nízké ceny a kvalitní zájem o zákazníka (často, když jsem tam nakupoval, dostal jsem k objednávce zdarma bonbónky s logem alfacomp :))

 

 

Článek:

Dva významné české (přesněji moravské) e-shopy zaměřené primárně na počítače se obchodně spojily v jeden – konkrétně společnost T.S.Bohemia a.s. koupila firmu Alfa Computer.

 

1xkx.png2jnj.jpg

 

Alfa zaznamenala roční obrat ve výši 830 milionů korun, T.S.Bohemia 1,36 miliardy. Dohromady to činí 2,2 miliardy korun a znamená to zajištění pozice dvojky mezi e-shopy zaměřenými primárně na počítače a spotřební elektroniku. Jedničkou je Alza.cz s ročním obratem 7,7 miliardy korun, kde je však zahrnutý celý sortiment zahrnující například i hračky a kosmetiku, přes miliardu ročně naúčtují za prodané počítače a elektroniku také CZC.cz a Mironet.

 

Kromě posílení pozice na trhu má akvizice za cíl zefektivnění logistiky a tím celého fungování obou e-shopů. „Využitím dvou logistických skladů dojde k významnému zefektivnění a zrychlení logistických procesů a dodávky produktů zákazníkovi. Zvětšením oblasti působnosti se také zvyšuje dostupnost obchodu pro širší okruh zákazníků,“ vysvětluje Ing. Lubomír Pešák, předseda představenstva T.S.Bohemia a.s.

 

Co bude akvizice znamenat pro značku a e-shop Alfa.cz? Bylo by logické, že nějaké změny vedoucí ke sjednocení obchodů nastanou, ovšem nebudou nijak razantní, aby nedošlo k odlivu zákazníků. Ze strany T.S.Bohemia a.s. jsme získali pouze velmi stručné vyjádření, že značka i e-shop Alfa.cz zůstávají v provozu beze změn.

 

Kromě posílení v Česku se T.S.Bohemia chystá expandovat i na slovenský trh.

 

Zdroj článku: http://zive.cz/

Autor článku: David Polesný

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...