Jump to content
Geekforum.cz

[SW Zajímavost #5] Pozor na ovladače nV 320.18! (Speciál pro funn3ra)


Recommended Posts

Ahoj funn1ku :)

Nedávno jsi mi tu tvrdil, že ovladače AMD stojí za hovno a ovladače nVidie jsou vždycky v pořádku.

Posílám ti tuto "aktuální novinku", která nepotěší majitele grafických karet série karet GTX400 a GTX500.

 

heading8748.jpg

 

Ovladače pro grafiky jsou alfou a omegou, občas se ale něco nepovede a může to odnést grafika.

 

Už nějakou dobu se hromadí zprávy od velkého množství uživatelů o nebezpečných ovladačích verze 320.18 pro grafické karty s čipy NVIDIA. Dnes už tedy většina serverů vydává doporučení tyto ovladače neinstalovat a rozhodně nepoužívat, zvlášť pokud máte grafickou kartou série GTX 500 nebo GTX 400.

 

 

Těch se totiž problémy, podle velkého množství uživatelů, dotýkají nejvíce. Od problémů se stabilitou PC, padáním do modré smrti a dál, až po zničení grafické karty. Nutno říci, že by to nebylo poprvé, co nové ovladače začaly podobně "ničit" starší grafické karty. Stalo se tak před cca dvěma lety, kdy podobné problémy měly grafiky série GF 9 a GF 8, u nichž nové ovladače špatně nastavily řízení chlazení a karty se prostě upekly. Problémy s ovladači jsou poměrně časté jak u AMD, tak u NV. Až takto vážné problémy jsou ale k vidění jen u jedné z nich a bohužel se tedy nedá tvrdit, že jde o ojedinělý případ. - (Pozn. pro funn3ra - Ha, ha)

 

 

Není se co divit, že si mnozí naštvaní uživatelé oprávněně myslí, že je to celé schválně. Tedy zničením starších grafik se firma snaží donutit zákazníky ke koupi nové karty. Osobně pevně doufám a věřím, že se opravdu jedná o nedokonalost a neúmyslnou chybu ovladačů a nikoliv záměr. Fakt, že to není první případ + načasování v době vydání nových modelů a tedy velké propagace novinek, je sice zvláštní, firma by se určitě měla poučit z minulosti, ale prostě si nedovedu představit, že je to záměrná destrukce starších grafik. Přeci jen by uživatel, který takto přijde o grafiku (kdy GTX 400-500 už jsou často po záruce), by si asi pořízení grafiky znovu s čipem NV, asi dvakrát rozmyslel. Pochybuji tedy, že se jedná o kalkulovaný úmysl, protože "nebezpečí", že si poskozený zákazník půjde pořídit některou z Radeon HD 7000 grafik s velkými herními bonusy v podobě plných her, je docela reálné.

 

 

NV v tuto chvíli zkoumá podle svých slov problém a pracuje na řešení. Každopádně raději se této verzi ovladačů (320.18), vyhněte. Zvlášť pokud máte kartu série GTX 400 či GTX 500, máte ji rádi a chcete si ji ještě nechat. Byli jste varováni ...

 

Autor: Jan "DD" Stach

Zdroj: http://ddworld.cz/

Link to post
Share on other sites

Tak toto som vôbec nečakal ... brácho má v PC grafickú rady 500, a v poslednom čase mu to stále pri hraní padá (BSOD alebo len crash hry). Hrozne sa mu to tiež prehrieva. Má presne 320.18 ... ideme to rovno preinštalovať. Neviete o nejakom stabilnom ovládači?

 

Já mám k GTS450 314.22 a je to v pohodě.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...