Jump to content
Geekforum.cz
Sign in to follow this  
Wladass

PRYard - platforma spojující influencery, inzerenty a tvůrce obsahu

Recommended Posts

Pokud se pohybujete v online prostředí, tak jste asi nemohli nevšimnout, že došlo ke spuštění nové služby s názvem  PR Yard („pí ár járd“), které na jednom místě spojuje influencery, inzerenty a tvůrce obsahu. Jejím autorem je Martin Jersák @JersyWoo, kterého můžete znát, jako autora Placla.cz a nebo spoluautora Linketica.com. Více o jeho práci si můžete přečíst na infanap.com

 

 

pryard_black.png

Podle slov Martina je systém revoluční. Pojďme se tedy podívat na to, co vše umí a k čemu vlastně slouží. Na první pohled se může zdát, že se jedná jen o další kopii Placla.cz, nebo Linketica.com

 

Nicméně pokud se podíváte pozorně, tak můžete vidět funkce, které předešlé systémy nemají. Hlavní rozdíl vidí Martin takto:

Nejdřív byla Placla, která prodávala články. Pak byla Linketica, která k tomu přidala sociální sítě a nakonec je tu multijazyčný PRYard s kterým chci dobít svět.

 

Vývoj webu trval více, než 5 měsíců a od základu je stavěn, jako multi-jazykový, multi-měnový a multi-síťový systém. 

Web je rozdělen na tři hlavní skupiny, které mohou systém využívat.

 

Influenceři

Jsou v podstatě  známé osoby na internetu, kteří dokážou zaujmout svoje čtenáře, diváky či čtenáře. „Influenceři vytvoří a zveřejní kreativní obsah, který Vás bude propagovat a prodá Vaše produkty.“ Pokud tedy patříte mezi tuto skupinu, tak se můžete do systému zaregistrovat a nabídnou své služby a vydělat si tím pěkné peníze.

 

Tvůrci obsahu

Jsou všichni ti, kteří na internetu tvoří obsah. Mohu psát zajímavé články dle zadání klientů, natáčet zajímavá videa či vytvářet grafiku, kterou u nich inzerent poptá. Umíte-li psát zajímavé a čtivé články, nebo natáčet poutavá videa,, tak se určitě zaregistrujte a využijte další možnosti monetizace vašeho webu.

 

Inzerenti

Inzerenti, kteří potřebují propagovat svoje služby, či produkt, mají díky PRyard další možnost a prostor, kde shánět možnosti reklamy. Můžete si na jednom portále nechat napsat články, nebo je rovnou publikovat. Můžete využít služby grafiků či tvůrců videí, kteří vám pomohou s propagací vašich služeb, nebo produktů.

 

Aktuální stav

Martin prozradil, že v systému je aktuálně něco kolem 65ti uživatelů, kteří zde nabízí téměř 200 reklamních prostorů. 10 z nich jsou sociální sítě a zbytek webové stránky. Za týden provozu jsou to docela hezká čísla. V současné době se Martin chce zaměřit více na lidi s profily na sociálních sítích a příští měsíc se chce vrhnout na propagaci systému pro inzerenty.

 

Díky rozsáhlé síti kontaktů Martina Jersáka se systém začíná plnit poptávkami i tvůrci obsahu. Vzhledem k tomu, že systém je stavěn nejen pro ČR/SK, tak si myslím, že se můžeme těšit na zajímavé možnosti inzerce i propagace. Martin na systému pracuje pravidelně a veškeré novinky můžete sledovat přímo na blogu PRyard.

 

Vyzkoušeli jste již PRyard? Máte nějaká zkušenosti s Marinovými předešlými projekty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...