Jump to content
Geekforum.cz

Kali Linux 1.0


odysey
 Share

Recommended Posts

New-Kali-Linux-Security-Auditing-Toolkit-to-Benefit-from-Metasploit-Support.png?1363184433

 

Společnost Offensive Security uvolnila enterprise alternativu k linuxové distribuci Backtrack. Ta se zaměřuje na testování bezpečnosti serverů a sítí. Kali Linux, jak byla nová distribuce pojmenována, je založená na Debianu a obsahuje nástroje jako Metasploit, Wireshark, John the Ripper, Nmap nebo Aircrack-ng. Jádro je upravené tak, aby podporovalo co nejvíce síťových karet včetně packet injection v případě WiFi karet. Vývojáři nástroje Metasploit upravili svůj software pro potřeby nové distribuce a poskytují podporu pro majitele Metasploit Pro.

 

Update

Dokumentace: http://wiki.airdump....nux_Dokumentace

 

Rapid7 upravil Metasploit framework pro kompatiblitu s požadavky na Debianí balíčkovaní. Ve výsledku je Metasploit hlouběji integrován do systému Kali a tím víc stabilní a robustní. Uživatelé Metasploit Pro na Kali mají možnost získat technickou podporu přímo od Rapid7.

S novou distribucí Offensive Security rozšiřuje hardware podpor, mimo obvyklé 32 a 64-bit iso obrazy je k mání také ARM verze distribuce. To umožňuje instalovat Kali na Raspberry Pi mini-pc a v neposlední řadě na Samsung ARM Chromebook. Je podporováno maximálně možné množství wifi rozhraní s podporou přímo v jádře v protikladu s upstream verzí 3.7, která obsahuje packet injection patche.

 

 

Kali lze stáhnout přímo na webu distribuce, kde je k mání i (žel jako obvykle nečeská a neslovenská) informační wiki. Proto najdete v naší wiki překlad Kali dokumentace do češtiny. Do překladu se můžete zapojit i vy :]

 

zdroj:root, airdump

Link to comment
Share on other sites

Podle me jen blbost pro nooby, aby si mohli hrat na velky haxz0ry. Ten kdo tomu rozumi si to da dohrmady sam na cemkoliv... a bude vedet co tam je. Vetsina lidi si tohle podle me stahne jen kvuli machrovani a nebudou tusit k cemu tam je 90% veci ;)

 

Já si ho stáhnu, protože to má pěkný interface :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...