Jump to content
Geekforum.cz

Devět důvodů, proč hrát Guild Wars 2


odysey
 Share

Recommended Posts

 

Zdravím, lidem z Gamepro.com bylo umožňěno hrát demo Guild Wars 2 a sepsali článek o jejich zkušenosti. Doporučuji všem znalým angličtiny přečíst si originál tady a pro ostatní jsem si připravil téměř doslovný překlad:

Vývojáři z ArenaNet nám umožnili hrát prvotní verzi Guild Wars 2. Ne zakonzervované demo, ale skutečné úlomky vybudovaného herního světa, včetně úvodního tutoriálu, low-level startovací oblasti a dokonce i pozdější oblast s vysokolevlovou instancí. Viděli jsme z první ruky, jak je Guild Wars 2 unikátní.

Hra má několik věcí, které připomínají jiná MMO. Myšlenka příběhových misí specifických pro vaše postavy připomíná to, co Bioware dělá se Star Wars: Old Republic. Dynamické světové eventy připomínají Rift, i když v Rift nemají žádnou návaznost. Fanoušci Guild Wars poznají vše, co se osvědčilo v prvním díle, ale pak tu jsou věci, které nenajdete v žádném jiném MMO.

Je jich devět:

9. Zbraně vážně hrají rozdíl300px-Weapons_04_concept_art.png

Nový meč v RPG může způsobit více škod. Možná ještě zvýší váše atributy, nebo přidá další efekt k vašim útokům. Ale meč v Guild Wars 2 zcela mění způsob, jakým budete hrát vaši postavu. Váš dovednostní bar v Guild Wars má pět slotů na levé straně a pět slotů na pravé straně. Sloty na pravé straně jsou schopnosti, které získáte, jakmile se je naučíte, podobně jako jste umisťovaly schopnosti v prvních Guild Wars.

Ale schopnosti na levé straně jsou určeny výhradně a pouze zbraní, kterou jste vybaveni. S mečem budete hrát odlišně od sekery, se kterou budete hrát jinak, než se dvěma pistolemi, se kterými budete hrát jinak než s magickou holí. A různá povolání vybavená stejnou zbraní budou mít různé schopnosti. To umožňuje vývojářům od ArenaNet uspořádat schopnosti do smysluplných a vyhovujících řad, narozdíl od prvních Guild Wars. To vám dává podnět sbírat desítky zbraní ve hře.

8. Mnohem dynamičtější svět

Spousta MMO se pokouší o dynamické světy s měnícími se stupni úspěchu. Hry jako World of Warcraft a Lord of the Rings Online mají módní phasing triky. Rift dělá skvělou práci vkládáním ekvivalentu instancí do širšího herního světa. Ale Guild Wars 2 se pokouší o něco ještě ambicióznějšího modelováním vlastní “ekologie” a tím, že nechají hgw2-dynamic-002.jpgru vyvěrat s čímkoliv přirozeným. Například, město může být pod útokem AI (umělé inteligence). Účinky tohoto útoku bude záviset na tom, kdo na město útočí.

Podvodní bytosti mohou unést měšťany, kteří mají být zachráněni. Banditi mohou spálit pole, která musí být znovu vysazena a kentauři mohou obsadit město, takže ho budete muset osvobodit. Moby na sebe budou vzájemně působit. Nemrtví odeženou predátory a predátoři zaútočí na kořist. Co je konstantní v mnoha MMO nemusí být konstantní v Guild Wars 2. To znamená, že ti nikdo nikdy neřekne, abys mu donesl deset kančích kůží, protože nikdo nepředpokládá, že kanci budou na nějakém obvyklém místě. Místo toho budete muset odehnat Nemrtvé, nebo chránit město, nebo zachránit unesené vesničany. To vše na základě toho, co se děje ve světě.

7. Úkoly, ve kterých můžete zklamat

Vzhledem k tomu, že dynamické události v Guild Wars 2 umožňují různé výsledky, můžete nesplnit úkol. To neznamená, že budete muset dělat quest pořád a pořád dokola až nakonec uspějete. Místo toho, se pouze posunete do jiné fáze celkového eventu. Například, pokud se někteří bandité snaží zničit potrubí, které zásobuje město pitnou vodou a vám se nepodaří je zastavit, nemusíte hned zkoušet znovu. Místo toho je vaším novým questem doprovod pracovníků, kteří jdou opravit potrubí.death.jpg

6. Postupná smrt

Víte, jak umírání v Left 4 Dead není vlastně umírání? Dostanete poslední možnost střílet z pistole v naději, že jeden z vašich spoluhráčů za vámi přijde a pomůže vám. Tak je to v Guild Wars 2. V závislosti na vašem povolání budete mít speciální sadu neměnných dovedností, které můžete použít, když jste povaleni a čekáte na oživení. Pokud nikdo přijde, můžete se oživit sami tím, že se stanete poraženi. Pokud se tak stane, budete se muset oživit u jednoho z waypointů. To jsou rychlé cestovní uzly roztroušené po celém světě. Naštěstí, každý může oživit každého, a za oživení dostanete XP, což znamená, že šance na získání pomoci jsou ve váš prospěch.

5. Svět bez healerů

Jedním z důvodů, proč všichni mohou oživit všechny je, že v v Guild Wars 2 neexistují healeři (léčitelé). Místo toho má každá postava speciální slot pro jeho nebo její vlastní léčící dovednost, která je založena na polování. Například, můj nekromant vyvolá jakousi plovoucí chobotnici, které mě v krátkých dávkách léčí. Ale pokud jde do tuhého, mohu ji prasknout jako balón pro větší heal, a následně mohu chobotničku zase vyvolat po krátkém časovém úseku. Existují samozřejmě způsoby, jak můžete pomoci vaší partě – povolání Guardian, například, je zaměřené na buffování party – ale v Guild Wars 2 už nikdo nemusí sledovat ukazatele zdraví.

4. Svoboda být v partě s kýmkoli

Prošli jsme vysoko-levlovou instanci pro 5 lidí se čtyřmi engineery a jedním thiefem. Jakmile jsme se zžili s našimi postavami — není snadné hrát zIdentity.jpgničeho nic za vylevelovanou postavu — nepotřebovali jsme tanka ani healera. Všichni jsme pochopili dost rychle, kde stát, nebezpečí prostředí, kterého nepřítele sundat jako prvního, kam položit minu před nalákáním nepřátel a tak dál. Aggro rozhodně hrálo roli, ale během bojů nebylo rozhodující. Protože nejsou tradiční role a protože postavy jsou velmi flexibilní podle toho, kterou zbraň máte. Guild Wars 2 je stavěné na partu s kýmkoliv, bez čekání na specifickou roli.

3. Dělejte si své vlastní sety

Vybavení v Guild Wars 2 má upgrade slot. Do něj můžete vložit běžné nálezy nebo vytvořené buffy nebo se mohou akumulovat “sety”. Tyto položky vám umožní vytvořit vlastní sety pomocí upgrade slotů podle aktuálního equipu. Už žádné čekání na konkrétní Klobouk Nemrtvého Opičího Krále na dokončení setu Opičího Krále. Jen shromáždit potřebný počet udělátek Opičího Krále a můžete si vytvořit vlastní část.

2. Konverzační možnosti

Guild Wars 2350px-2011_March_personality_dialog.png sleduje vašich posledních 100 interakcí s NPC a podle toho, zda jste jednali na základě charisma, důstojnosti nebo divokosti, se určí vaše osobnost. Čím více se přikloníte k jedné vlastnosti, tím více se vyvíjí vaše osobnost, a tím více se vám odemkne možností v budoucích rozhovorech. Důsledně divoký charakter pokročí od darebáka, na zlého, na barbara, až nakonec může dát někomu ránu pěstí jako speciální možnost v dialogu.

1. Bylinky a minerály pro všechny!

Guild Wars 2 bude mít crafting, ale nebudou existovat žádné skilly na sbírání. Každý může sbírat všechno. Možná si myslíte, že to povede k častým “já tu byl první” na každém výskytu surovin. Ale nic takového se nestane, protože každý surovinový uzel je instancovaný. Myslete na minerály a bylinky jako truhly s trochou kořisti pro každého, kdo je otevře.

 

 

zdroj:guildwars2.cz
Link to comment
Share on other sites

Hra může být sebevíc přechválena, sebevíc skvělá, úžasná a úchvatná, ale jen čas ukáže, jestli to hráče zabaví na dlouhé roky.

Přesně todle zamýšlel AION, zamýšlelo to spoustu her a kde teď jsou? Prodejné jako F2P, hraje je jen hrstka hráčů a den odedne se číslo snižuje.

 

Počkejme si tedy rok, dva a jestli v té době bude hrát alespoň 10 000 000 aktivních účtů, tak vzdám NCSOFTu hold.

Do té doby je to pro mě jen hra, která se snaží zdolat vrchol. Zda se to povede ještě nikdo neví.

Link to comment
Share on other sites

EDIT ale dáme to do skrátenej formy...

 

Necro nikdy si k tomu nepáchol ani k inému mmorpg ako je WoWko takže nemáš nárok vravieť že to je pre teba len ďalšia hra pretože v živote si si zahral možno 2 online hry a to bolo tak asi všetko

 

Takže neposudzuj tu aká ta hra bude a iné aspekty ak si ju nehral alebo nevyskúšal hrať

 

Mimochodom RuneScape je browserová mmorpg hra ktorá onedlho pôjde v HTML5 a má cez 200 miliónov účtov a cez 10 miliónov aktívnych hráčov ;) dúfam že sa tej spoločnosti pokloníš

Link to comment
Share on other sites

živote si si zahral možno 2 online hry a to bolo tak asi všetko

A to si zjistil kde?

Náhodou jsem hrál spoustu mmo her, počínaje Ultima Online, Guild Wars + datadisky, LineAge 2, EverQuest 2, a spoustu f2p korejských mmo, to myslím stačí.

V žádném případě neodsuzuju hru, odsuzuju předběžnou chválu a samochválu. To totiž dělají všichni, ale ne všem se to nakonec podaří.

Link to comment
Share on other sites

zdravim

 

muj nazor prosim neberte jako ANTI GW2 post

 

 

Tahle hra je naprosto uzasna o tom neni zadna spekulace a vsak kdyz se nad tym zamyslim a porovnam ji s treba s WOW tahle hra nema asbolustne zadny endgame, prisel sem na to totiz ze vsichni moji znamy i kolegove v praci jen casual hranim udelali FULL exotic gear za par tydnu jen z profese, a co dal? pvp no

 

rad bych upozornil ze na GW2 existuji i boti i hacky a ruzne toolsky kdyby byl zajem klidne sharnu lidi co mne znaji trochu vic z WS tak vedi ze boti to je moje :P

 

jen prosim neze mne ukamenujete je to jen muj nazor samozrejme tuhle hru vubec nehatuju, je to skvela hra ale casem omrzi, nema to co ma treba wowko. ze je porad co delat.

Link to comment
Share on other sites

GW2 se podle mě hodně podobají SWTORům, příběhové linie, příběhové dungy atd. Ačkoliv si myslím, že úplně stejně tak jako swtory neskončí, tak i přes to podle mě počet aktivních hráčů po nějaké době velice rapidně klesne - u hráčů vymizí ten počáteční "boom" efekt a zjistí, že to je vlastně hratelnostně to samí, jako wow a ostatní hry.

 

Nicméně vypadá to velice pěkně, to se tomu musí nechat, ale to vypadali i swtory, do kterých jsem se zezačátku taky totálně zažral, ale jakmile si člověk doleveloval na max. lvl a udělal si všechny ty příběhové questy/dungy atd. (které byli mimichodem naprosto skvělé a převyšovali příběhy většiny dnešních singelplayer příběhových her), tak opět upadl do klasického stereotypu, jako ve wow. A tady to podle mě dopadne velice podobně :)

Ale hodnotím jen podle toho, co jsem četl, viděl atd., osobně jsem to nehrál a hrát nebudu, mám už mmorpg her na téhle bázi plný zuby. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...