Jump to content
Geekforum.cz

Chytré navigace pro milovníky geocachingu


Aleš Rohlík
 Share

Recommended Posts

Geocaching asi není třeba milovníkům dobrodružství představovat. Propadli jste taky této celosvětové hře, která v sobě snoubí vzrušující hledání pokladů a objevování skrytých zákoutí v přírodě i ve městě? Není divu – jde o perfektní kombinaci sportu, pobytu na čerstvém vzduchu, soutěžení a turistiky. A to vše navíc zcela zdarma.

Jak jistě víte, jednotlivé skrýše, které ukrývají drobné poklady, jsou lokalizovány pomocí GPS. Abyste získali přístup k údajům o umístění kešek v okolí, musíte se registrovat na stránkách www.geocaching.com. No a zde také můžete sdílet své úspěchy a nadšení z nových objevů s dalšími hledači pokladů.

Kvalitní GPS je tedy pro hledání kešek zcela klíčová. Jelikož se geocaching těší stále větší oblibě napříč celým světem, reakce technologických firem nenechala na sebe dlouho čekat. Známý výrobce smart elektroniky Garmin přišel hned s několika modely outdoorových navigací, které kromě spousty jiných funkcí podporují i geocaching.

Například s navigací Garmin eTrex nebo Garmin GPSMAP 64X Pro si můžete stáhnout ze serveru Geocaching.com do interní paměti přesné lokality až 2 milionů kešek. Kromě jejich umístění budete mít přímo v navigaci k dispozici i informace o terénu a další rady a tipy od zkušených hledačů. Navigace Garmin Oregon 750 Pro disponuje dokonce vestavěným propojením se serverem Geocaching.com, díky čemuž se mapa kešek neustále aktualizuje a hledání je ještě snadnější. Tuto funkci najdete i u modelu Garmin GPSMAP 66S Pro.

Kešky můžete hledat samozřejmě i s chytrým telefonem nebo hodinkami, podmínkou je ale kvalitní a přesná GPS – při hledání pečlivě schovaných malých krabiček se totiž každý metr počítá. Na odlehlých místech ale s kvalitním signálem nepočítejte, hledání s telefonem je tedy vhodné spíše ve městě.

Na závěr jedno důležité doporučení – geocaching je vysoce návyková hra, nenechte se ní strhnout a kešky vybírejte s ohledem na jejich náročnost a vaše zkušenosti. Bezpečnost je vždy na prvním místě. Lovu zdar!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...