Jump to content
Geekforum.cz

PS4


kupkoid
 Share

Recommended Posts

Za velké plus považuji angažovanost AMD a celkově, neomezující HW na kterém nebudou hry vypadat k smíchu.

 

x86-64 AMD "Jaguar" 8-core

1.84 TFLOPS, AMD next-generation "Radeon" based graphics engine

Unified 8GB DDR5 RAM

 

Za velké mínus považuji odhadovanou cenu $429-$700 USD

Radši si koupím nové PC, které využiji k více věcem.

Link to comment
Share on other sites

Treba si počkať pár rokov, predsa len dúfam, že sa nechystajú SONY a Microsoft (svoj Xbox) vydávať novú verziu konzoly každý rok. Tak predpokladám, že PS4 by tu mohlo medzi nami nejaké tie 4 roky bez problémov byť bez toho aby stratilo podporu vývojárov hier :D. O také 2 roky sa jej cena dúfam vyrovná dnešnej cene PS3 a pokiaľ by prišiel Microsoft (s toľko spomínaným) Xbox 720 (špekulatívne označenie), tak dúfam, že tiež to bude podobný prípad. Ale dúfam, že Xbox 720 tak skoro nepríde, keďže som sotva pred dvoma mesiacmi investoval a kúpil som si Xbox 360 ... Keby to ale bolo pravidelne, že začnú každý rok vydávať novú konzolu (pomaly ako iPhone ... a každý jeho fanúšik chce mať vždy nový model :D ...).

Link to comment
Share on other sites

Současný vydání PS4 a nového Xboxu by bylo jedině ku prospěchu, protože by sráželo ceny obou konzolí. Jinak brácha dostal loni k vánocům PS3 a bohatě si s ním vystačíme... Nějak ani nemám potřebu hrát lepší hry, přijde mi, že nová konzole nabízí jedině zlepšení grafiky a fyziky, což vůbec nevyhledávám. Spousta nových her je sice úžasně krásná, ale taky úžasně pitomá a nezábavná a postrádá to, co měly staré hry.

Link to comment
Share on other sites

Nějak ani nemám potřebu hrát lepší hry, přijde mi, že nová konzole nabízí jedině zlepšení grafiky a fyziky, což vůbec nevyhledávám. Spousta nových her je sice úžasně krásná, ale taky úžasně pitomá a nezábavná a postrádá to, co měly staré hry.

 

Ja som si Xbox kúpil v podstate len kvôli NHL a Skyrim :D. Skyrim je veľmi dobre prepracovaná hra a NHL sa na PC už prestalo vyrábať, čo ma dosť štve! Nakoľko som vášnivý hokejista a hokej by som hral neustále ... ale teraz som chorý a tak som odkázaný len na virtuál :D. A už len kvôli tomu NHL dúfam, že tak rýchlo neskončí podpora tvorcov hier pre Xbox 360 :D.

Link to comment
Share on other sites

Říkám asi tohle - ne, ne, ne a ještě jednou ne, to opravdu nechci.

 

Dá se na tom jen hrát jen zlomek her (nejvíc hodin jsem strávil u WoW a CS, takže z mého pohedu to neumí žádné hry), umí to i pár věcí navíc ale na to je počítač mnohonásobně lepší, takže proč si to vůbec kupovat? ... Pokud vám jde o válení na gauči, tak tu máte třeba Big Picture.

Link to comment
Share on other sites

GT, Uncharted, GoW, ... Mám pokračovat? Navíc koupíš jednou a nestaráš se dalších 8 let. Je to herní a multimediální mašina, nic víc. Úplně stejně by se dalo přistupovat k věcem jako jsou smartphony a podobně (i když přesně z druhé strany pohledu) - valná většina s tím umí stejně jen volat, psát sms a vrchol uživatelské gramotnosti je instalace angry birds. Prostě konzole je super věc (a to žádnou nevlastním) - jednoúčelová, ale ten účel plní bezvadně.

Link to comment
Share on other sites

Smartphone mám a plně využívám jeho funkce - bez něj bych se nepodíval na jízdní řády, nemohl bych si zobrazit důstojně rozvh. Nemohl bych si zkontrolovat e-mail. Přečíst knížku. Nemohl bych spoustu dalších vecí. Mít internet/počítač u sebe 24 hodin denně je něco neuvěřitelně užitečného. A vůbec na něm nehraji, nemám tam ani jednu hru.

 

Na trhu jsou rozšířené dvě zbytečné věci - tablet a herní konzole. Smartphone to ale nebude určitě.

 

Konzole je hloupý počítač. Pokud chci hrát a nemám počítač - dobře, je to levnější, pro BFU snažší na ovládání... Pokud ale počítač mám, tak konzole nepřinese nic nového. Co umí konzole, počítač umí taky. Co počítač umí, konzole neumí...

 

Hry co píšeš to umí (mimochodem... ani jednu neznám -.-) ale mě bavilo CS, první Mafie, S.W.I.N.E., NFS... Zkrátka staré hry ale ty na tom nesputím... Hrát např. FPS na konzoli je trochu na hlavu, principem to prostě nejde (bez myši holt není aim)... Takže to ani ty hry neumí pořádně. Jednoúčelné zařízení, co ten účel nedokáže splnit.

Link to comment
Share on other sites

Gran Turismo, Uncharted i God of War (případně Gears of War) se herně řadí k tomu nejlepšímu, co se dá zažít. Z PS2 pak ještě Shadow of Colosus a ICO.

 

Jinak "Konzole, nejzbytečnější kus HW dle ntdrt již od roku 1975" - že se mrchy zbytečné drží, co? Mimochodem já bych bez tabletu nedal ani ránu ;) Je to o uživatelských preferencích. Ale ani tak bych neřekl, že je PC lepší, protože je prostě nesmysl srovnávat PC s konzolí. To už můžeš s PC srovnávat i DVD přehrávač (rekordér), protože obojí přehraje filmy, ale PC toho přece zvládne mnohem víc! ;)

Link to comment
Share on other sites

Já to nechci srovnávat, smyslem je to, že co umí konzole, pc umí taky a stejně dobře či lépe. A navíc počítač už mám...

 

Odvolávat se na trh není dobrý argument, to je spíš taková poslední záchrana... Já od člověka, který vidí do konzolí očividně víc a nejspíš je zná lépe čekal nějaké argumenty a prostě něco. Já čekal, že zítra si tu konzoli půjdu koupit... No nic...

 

Napadá mě jediný důvod a to sou BFU. Člověk co nemá nejmenší tušení o PC radši veme konzoli, jelikož tam vloží disk a neřeší nic jiného. Mě samotného vytáčí různé štělování nastavení atp. Ale to nvidia už řeší a doufám, že brzo vyřeší.

 

A aby reakce byla kompletní tak si nemyslím, že ti jedna konzole bez omezení poběží 8 let. Narazíš na nedosatek výkonu (resp. (ne)podporu her) mnohem dříve. Furt je to počítač, furt má omezený výkon, ... Navíc seš hodně omezený výrobcem, Sony udělá další konzole a na tu tvojí se vydavatelé her vykašlou - nebo se furt portují hry na PS1?

 

Mimochodem... Máš pravdu - DVD rekordér je k ničemu, pokud máš vedle TV počítač ;). Ale zase tu máš přitupovou bariéru a BFU by to mohlo odradit.

Link to comment
Share on other sites

Pořád zapomínáš na argument číslo 1 - cena. Pokud chceš postavit PC o stejné velikosti (u TV se velká hnusná krabice opravdu nevyjímá) a na kterém rozběhneš hry při stejné kvalitě (u PS4 je to FHD 60FPS), zaplatíš za HW podstatně více. naschvál se nebavím o stejně výkonném HW, protože ten zde vůbec nehraje roli. A 8 let je argument pádný. PS3 vyšlo v roce 2006, X360 v roce 2005. To je pokud se nepletu 7 a 8 let na trhu a na konzole se stále připravují nové hry. Navíc nedostatkem výkonu na konzoli za její životní cyklus netrpíš, protože ty hry se píší přímo na daný HW tak, aby běžely dle podmínek Sony/Microsoftu (jaké jsou je zmíněno výše). Celých 8 let. Jasně, tak ca 4 roky dosáhnem opět maxima co z nich jde vyždímat a PC je zas předběhne, ale - za jakou cenu? Neznám osmiletý počítač, který by mi třeba BF3 rozběhl ve stejné kvalitě jako na konzolích ;) A to je hra z předminulého roku.

 

Já osobně konzoli nevlastním, protože jsem na ni dříve neměl a dneska si nebudu kupovat výběhový model. ALe o PS4 uvažuji. Problém je, že na konzolích nejsou kvůli ovládání určité druhy her a samozřejmě FPS a strategie budou vždy lepší na PC. O tom žádné spory nevedu.

 

PC vs DVD měla být taky narážka na cenu ;) Když si chci přehrát film, tak je mi jedno, že PC umí milion věcí navíc.

Link to comment
Share on other sites

Velikost není argument... Prostor je věc, kterou v životě opravdu neřeším a nikdy jsem neřešil. Jinak dnes se vyrábí pěkné konzervatní skříně, které v interiéru nevadí. Je to čistě subjektivní názor - nemá smysl se o tom dohadovat.

 

Ty nepotřebuješ tak výkonný počítač, jak si myslíš... Když vemu PS3, kde každá druhá hra se pouští přes upscale, tak o čem to je? Můj počítač s C2D ti taky rozběhne absolutně cokoliv na 800p a ani se neohlídne (rok výroby 2007). A věř, že nějaké BF3 není problém. Na konzolích hru pouštíš na bůh ví jaké TV (obrovská vzdálenost + nulovej počet pixelů na palec = hrozná kvalita) a ještě přes pidi rozlišení a vůbec ti to nevadí, tak proč chceš mít na PC 10x lepší kvalitu? Jinak je logické, že když chceš mít perfektní kvalitu, tak holt potřebuješ trhače asfaltu za 20 tisíc.

 

Je pravda, že PC bude dražší. Je to i logicé, jelikož PC je univerzální. Procesor PC ti dokáže spočítat vše, procesor konzole nikoliv. Zkus sputit něco výpočetního na konzoli a ona ti umře... Nehledě na fakt, že když budeš mít onoho trhače asfaltu, tak ten ti zobrazí e-maily mnohonásbně rychleji, než nějaká šunka - výkon se ti promítne i do jiných oblastí, než je hraní.

 

Mimochodem... Sám si řekl, že to nemá smysl srovnávat a následně to srovnáváš v něčem, co se opravdu nedá srovat a to je cena (aneb kolo je lepší, jelikož nestojí 500 tísíc jako auto...). Pokud budu koukat z pohledu člověka, co si chce zahrát, tak mu počítač za 15 - 20 tisíc stačí a bude mu stačí mnoho let... Když si koupíš konzoli a k tomu ještě nějakej low-end počítač, tak se asi dostaneme na tu stejnou částku... Takže...

 

Tady zapomínáš na jeden fakt - dnes nemůžeš žít bez PC, PC musíš mít tak i tak :)... Takže v případě DVD vs. PC už dávno PC máš... A koupit DVD je nesmysným krokem, když máš DVD mechaniku. A za podmínek, že můžeš propojit PC a TV, samozřejmě...

 

K tomu všemu máš dnešní mládež a warez - ušetříš mnoho peněz za hry :D.

 

Smysl v tom stále nevidím a bojím se, že v tom smysl nikdy neuvidím. To je asi vše, co bych k tomu řekl.

Link to comment
Share on other sites

Jojo, takže budu mít počítač v obýváku, počítač v pracovně a počítač kdoví kde ještě. Lidi si přece kupují konzole proto, že je to právě jednoúčelové zařízení, kdy to zapojí do TV, do elektriky, dají tam BR a hrajou. Lidi se chcou bavit aniž by museli zdlouhavě řešit "jak". Nemusí nic instalovat (a pokud ano, není to nijak složitý proces). Počítač toho umí více za více peněz, jsem rád, že jsme se shodli. Jenže lidi co si koupí konzoli nepotřebují od zařízení u TV to "více". Nebo mi snad chceš naznačit něco v tom smyslu, že na TV se dá pohodlně prohlížet net a nebo nedejbože pracovat? A že to vlastníci konzolí nutně potřebují, jen o tom ještě neví? :)

 

O warezu se vůbec nebavme - nekradu v obchodě tak předpokládejme, že nekradu ani na netu. Warez není relevantní argument.

 

Zdá se mi, že máš trochu na truc zavřené oči, když nevidíš smysl herní konzole. Tvůj názor sedí maximálně na single domácnosti, jakmile je doma víc lidí, tak konzole dává mnohem větší smysl.

Link to comment
Share on other sites

@bobisu

Všechno co píšeš můžeš udělat i s PC. Jen musíš víc klikat... Viz. reakce níže.

 

Tím AIMem jsem naražel na to, že bez myši si prostě FPS pořádně nezahraješ. Nemůžeš mít tak citlivou a rychlou reakci. Bez myši to prostě nejde. A nepomůže ti ani to, že na tom bude hrát čtyřnásobnej mistr světa. Zkrátka čudlík je čudlík. Myš je myš.

 

@kupkoid

Ano, to jsem napsal jako první věc - jediný využití to nalezne u BFU, které nechtějí či neumí pracovat s PC. Naopak ajťák si radši veme počítač a připíchne ten HDMI kabel. Já patřím do té druhé skupiny a proto v tom nevidím smysl.

 

Warez je nejdůležitější věc dnešního hráře počítačových her. I ty sis určitě něco "stáhnul", já taky, každý, kdo je na tomto fóru. Tak neříkej, že to není argument...

 

Upřímně se při více lidech pobavíš lépe u PC. Když si vzpomenu na lanku L4D na intru, tak těžko by si stejnou srandu, kooperaci a týmový boj zažil na konzoli. Už jen proto, že máš jen jednu obrazovku. Ano, každý měl samozřejmě notebook, jeden odvážlivec hrál i na netbooku za pár tisíc s max 20fps ale co, užil si mnohem více srandy než ty s FullHD PS4 za bůh ví kolik.

 

TL;DR

Konzole je jednoduší, všechny ostatní aspekty se rovnají či hrají pro PC a já nejsem člověk, co by dal přednost jednoduchosti a připravil se o všechno ostatní... O tom to asi je.

Link to comment
Share on other sites

@bobisu

Všechno co píšeš můžeš udělat i s PC. Jen musíš víc klikat... Viz. reakce níže.

 

Tím AIMem jsem naražel na to, že bez myši si prostě FPS pořádně nezahraješ. Nemůžeš mít tak citlivou a rychlou reakci. Bez myši to prostě nejde. A nepomůže ti ani to, že na tom bude hrát čtyřnásobnej mistr světa. Zkrátka čudlík je čudlík. Myš je myš.

 

To samé ti řekne profi hráč kterej hraje na XboXu .. "tlačítko je tlačítko..s myší je to na prd" ... je to věc názoru a zájmu. Pro tebe by se to hrálo na prd, ale nemůžeš říct že Oni jsou horší než hráči na PC...přece jen jsou to několika násobní mistři v CoD MW2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Nechci říct, že jsou horší a ani to neříkám. Ačkoliv máš něco jinýho, tak stejně to potřebuješ umět, aby si byl lepší než ostatní... To je logické. Jen říkám, že s myší je to lepší, jelikož máš mnohem více možností. Jakýkoliv pohyb přímo ovlivňuje hru a tím docílíš opravdu velké přesnosti. Toho u ovladače nedocílíš. Výsledkem je to, že je hra mnohonásobně živější.

 

Stačí porovnat gameplay konzole a počítače a hned uvidíš, co myslím.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...